„Komunikační a psychologické aspekty excelentního dlouhodobého terénního výzkumu“ tak zní název koncepčního dokumentu, který zpracovává analýzu školicího programu. Tento dokument může během následujících let sloužit jako podklad pro tvorbu specifických školení napříč PřF MU. Dokument vznikl na základě akčního plánu implementované personální strategie The Human Resources Strategy for Researchers (HRS4R).
Právě tento dokument hrál roli i při přípravě školení Krizová komunikace a týmová spolupráce na Antarktidě. Cílem tohoto školení bylo vybavit účastníky připravované expedice měkkými kompetencemi v oblastech krizové komunikace se zaměřením na vznikající krize uvnitř týmu i způsobené vnějšími okolnostmi, práce s předsudky a diverzitou v týmu (věková, kulturní, genderová, seniorita vztažená k akademické dráze aj.). Specifické školení svým obsahem navazovalo na již realizované školení manažerských dovedností: Krizový management za polárním kruhem, které proběhlo na začátku roku 2024.
Lektorských rolí se profesionálně zhostili Mgr. Michal Hummel a Mgr. Radek Šíp z Praktické psychologie Brno. Tandem lektorů byl pečlivě vybrán ve spolupráci se zástupci Geografického ústavu PřF MU, manažerem CARP Ing. Pavlem Kaplerem, Ph.D., a Specialistkou pro rozvoj a vzdělávání PřF, Mgr. Eliškou Sobotkou. Díky této detailní přípravě vzniklo školení šité přímo na míru. Úvodní interní setkání s vedením, standardizovaná individuální psychodiagnostika i řešení „case studies“, to vše bylo pro CARP profesionálně připraveno a realizováno. Celodenní školení bylo účastníky velice kladně hodnoceno, což potvrzuje i vyhodnocení zpětnovazebních dotazníků.
Tímto bychom chtěli všem vyjádřit velké poděkování za účast. Doufáme, že nabyté znalosti pozitivně přispějí k bezproblémovému průběhu další expedice za polárním kruhem.